Jak zaaranżować sypialnie wykorzystując panele ścienne tapicerowane?

panele ścienne tapicerowane

Można powiedzieć, że aranżacja sypialni w obecnych czasach jest zarówno łatwa, jak i trudna. Z jednej strony mamy dostęp do wielu dodatków w przystępnych cenach, które możemy wykorzystać na wiele sposobów, a z drugiej ich mnogość i różnorodność stylów może przytłaczać i wprawiać w aranżacyjne zakłopotanie. My dziś przedstawimy pomysły na panele ścienne tapicerowane, które wspaniale wypełniają wystrój całego wnętrza.

Gdzie można kupić panele ścienne tapicerowane? 

Jest to produkt, który nieustannie zyskuje na popularności. Z tego względu coraz łatwiej jest je dostać. Lokalnie możemy sprawdzić osoby bezpośrednio zajmujące się wyrobami tapicerskimi tj. tapicer Tychy. Osoby specjalizujące się w meblach tapicerowanych nie tylko przygotują spersonalizowane zamówienie, ale także zapewnią profesjonalne wykonanie. Możemy również znaleźć je w popularnych sieciówkach z wyposażeniem wnętrz. 

Jak wykorzystać to rozwiązanie w sypialni? 

Panele ścienne tapicerowane szczególne zastosowanie znajdują właśnie w sypialni. Podstawową funkcją, jaką mogą spełniać, są zagłówki, czyli zabezpieczenie przed uderzeniem głową przy łóżku. W głównej mierze po to są montowane w pokojach dziecięcych. Możemy zakupić je również w wersji izolacyjnej, która wyciszy pomieszczenie. Jednak obok funkcjonalności są niesamowitą ozdobą – ściany pikowane wprowadzą do wnętrza królewską elegancję. Warto również dodać, że występują zarówno w wariantach płaskich, jak i wypukłych.

Zostając przy sypialni dla najmłodszych, możemy zamówić je w rozmaitych dziecięcych wzorach. Tutaj wzorów jest nieskończona ilość – możemy postawić na misie, zwierzęta, księżniczki czy kwiaty. Pozwolą one również zakryć popisane ściany. Panele warto dopasować do ogólnej kolorystyki sypialni. Mogą być zastosowane jako uzupełnienie w podobnych kolorach jak meble czy zasłony okienne, a także dobrane na zasadzie kontrastu, co je dodatkowo uwidoczni. 

Każdy miłośnik stylowych wnętrz wie, jak trudne może być wybieranie idealnego zestawu wypoczynkowego do salonu. Polecamy nasz artykuł na ten temat: https://quercus-ogrody.com.pl/zestaw-wypoczynkowy-do-salonu-skompletuj-go-z-marka-puszman/.

Panele ścienne tapicerowane i różnorodność kompozycji 

Panele ścienne mogą kojarzyć się z prostokątnymi lub kwadratowymi wzorami. Jednak tapicer Katowice zapewnia nas, że to nie jedyna możliwość, jaka jest dostępna na rynku. Do sypialni możemy wybierać panele spośród różnorodnych kształtów, które jeszcze bardziej podkreślą efekt 3D. Jednym z nich jest jodełka, która jest obecnie jednym z najczęściej wybieranych wzorów, głównie ze względu na popularność stylu vintage. Kolejnym nieszablonowym kształtem są heksagony, czyli sześciokąty. Rodzice dzieci często sięgają również po panele projektowane na wzór klocków lego, które mogą być alternatywą dla printów na tkaninach. Takie panele warto wybrać w różnych kolorach, które razem stworzą kompozycję na kształt konstrukcji lego. Wśród niewymienionych kształtów znajdzie się jeszcze koło i trójkąt, a także przypominające płotki.

Panele ścienne tapicerowane wykonywane na zamówienie umożliwiają mnogość konfiguracji. Dzięki projektom na wymiar można bezproblemowo dopasować je do urządzanej sypialni. Jeśli jest ona minimalistyczna, można zaryzykować ułożeniem paneli na całą długość ściany np. za łóżkiem. W przypadku wnętrz, gdzie jest dużo elementów takie rozwiązanie mogłoby przytłoczyć całe wnętrze i zmniejszyć je optycznie. Często tworzone są również kompozycje na kształt schodków. Można tę opcję wykorzystać w rogu ściany, gdzie po jednej stronie będą równo ułożone kwadraty, a na drugiej stworzyć schody. Panele nie muszą być ułożone wszystkie blisko siebie. Popularne jest nieregularne rozłożenie w przypadku sześciokątów oraz kół. Można je także ułożyć blisko siebie w równomiernych odstępach. 

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *