Sofa w intensywnym kolorze – czy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Sofa w intensywnym kolorze

Sofa to centralny punkt wszystkich salonów. Na niej spędzamy większość wieczorów w ciągu roku, drzemiemy, rozmawiamy, oglądamy filmy, jemy. Dobrze, jeśli wybór sofy jest przemyślany, a nie przypadkowy. Zazwyczaj to wokół niej budujemy całą aranżację salonu – dopasowujemy resztę mebli do sofy, a nie na odwrót. Ostatnim krzykiem mody we wnętrzach są sofy w intensywnych kolorach. Wszyscy czujemy już przesyt białych, sterylnych pomieszczeń, skandynawskiego i minimalistycznego stylu. Obecnie przemycamy do naszych wnętrz coraz więcej ozdób i coraz więcej kolorów, dlatego producenci mebli dodają kolorowe kanapy do asortymentu swoich sklepów – idealnym przykładem jest https://besimo.pl/. Czy sofa może być dobrym akcentem kolorystycznym do Twojego salonu, czy może lepiej przemycić intensywne barwy w dodatkach? Sprawdź!

Sofa w kolorze musztardowym

Od musztardowych sof zaczęła się moda na kolorowe kanapy! Zmęczeni wszechogarniającą bielą, zaczęliśmy szukać dla niej alternatyw. Wielu z nas zdążyło już urządzić mieszkanie w stylu skandynawskim i zdecydować się na szare tapicerki. Nie chcąc więc remontować całego mieszkania, a jedynie zmienić zestaw wypoczynkowy (więcej na jego temat dowiesz się z artykułu https://quercus-ogrody.com.pl/zestaw-wypoczynkowy-do-salonu-skompletuj-go-z-marka-puszman/) , zaczęliśmy stawiać na odważniejsze kolory. Ponieważ kolor musztardowy świetnie komponuje się w stylu skandynawskim, pasuje do szarości, bieli i drewna, wiele osób zdecydowało się na sofy właśnie w kolorze musztardowym. Świetnie wybijają się na tle białej ściany! Jeśli chcesz przełamać styl minimalistyczny, ale sofa w kolorze fuksji to dla Ciebie zbyt duże szaleństwo, musztardowa kanapa będzie złotym środkiem. Rozjaśni wnętrze, doda mu radości i ciepła. Poszukaj swojej wymarzonej sofy wśród wielu modeli dostępnych na https://besimo.pl/category/produkty-sofy.

Sofa czerwona

Czerwona sofa to już rozwiązanie zdecydowanie dla odważnych. Ale, jak powszechnie wiadomo – do odważnych świat należy! Czerwone sofy to hit przede wszystkim wnętrz bardzo modernistycznych, ale nie tylko. Będzie wyglądać świetnie w pomieszczeniach, w których panuje eklektyzm, a także w tych inspirowanych kulturą azjatycką. Czerwona sofa bez wątpienia gra pierwsze skrzypce, nieważne gdzie zdecydujesz się ją postawić. Jeśli jesteś posiadaczem wnętrza nowoczesnego, czerwona sofa czy narożnik bez wątpienia wybije się na pierwszy plan i będzie najjaśniejszą gwiazdą salonu. Sprawdź propozycje narożników na https://besimo.pl/category/produkty-sofy-narozniki.

Wskazówka: Jeśli wszystkie wymienione wyżej kolory są dla Ciebie zbyt odważne, zawsze możesz zdecydować się na bardzo klasyczne rozwiązanie i poszukać idealnej sofy w odcieniach brązu! Świetną opcją będzie na przykład narożnik LIZBONA. Wszystkie karmele i rudości również będą stanowić akcent kolorystyczny Twojego salonu, a dają ogromne pole manewru, jeśli chodzi o dobór dodatków i dopasowanie kolorystyczne do reszty mebli!

Sofa w kolorze butelkowej zieleni

Butelkowa zieleń ostatnimi czasy wtargnęła na salony – dosłownie i w przenośni! Zwłaszcza, jeśli mówimy o sofach z funkcją spania (więcej na ich temat dowiesz się z artykułu https://quercus-ogrody.com.pl/sofa-z-funkcja-spania-jaka-powinna-byc/) wykonanych z butelkowo zielonego weluru. Stały się one wyjątkowo popularne! Butelkowa zieleń pięknie wkomponuje się we wnętrza typu glamour, będzie wyglądać spektakularnie w połączeniu z meblami w kolorze ciemnego drewna. Jeśli jesteś zwolennikiem klasyki, w salonie posiadasz kolekcję książek i grube, ciężkie zasłony – butelkowa zieleń to kolor stworzony dla Ciebie. W dodatku, jest to barwa dość dyskretna. Na pewno nie będzie rzucać się w oczy tak, jak stłumiona żółć. Jeśli więc chcesz wprowadzić do swojego wnętrza tzw. pop of color, czyli akcent kolorystyczny, ale nie lubisz szaleństwa, sofa w kolorze butelkowej zieleni będzie świetnym wyborem.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *