Jaką pościel na lato wybrać?

pościel na lato

Idzie lato! Niestety, wraz z piękną pogodą i sezonem na truskawki mamy do czynienia również z upałami – czas schować ciepłe kołdry. By nie ryzykować przegrzania, warto także kupić nowy komplet pościeli 200×220 odpowiedni na tę porę roku. Podpowiadamy, jakie materiały pościelowe sprawdzą się najlepiej.

Bawełna – uniwersalna pościel na lato

Dobrej jakości pościel bawełniana to najbardziej uniwersalne powleczenie kołdry: https://www.karo.waw.pl/category/koldry. Ten materiał gwarantuje świetną cyrkulację powietrza, jest przyjemny w dotyku i łagodny dla skóry. To właściwy wybór dla alergików – bawełna nie uczula. Na upalne noce szczególnie warto zaopatrzyć sypialnię w satynowy komplet pościeli 200×220. Satyna bawełniana cechuje się specyficzną, chłodną w dotyku fakturą, a ponadto niezwykle stylowo się prezentuje. Ten rodzaj bawełnianej pościeli przez lata będzie cieszył oko intensywną kolorystyką. Niestraszne mu pranie w wysokich temperaturach – trzeba pamiętać, by przed wrzuceniem do pralki przewrócić pościel na lewą stronę. Pewnym problemem może też być fakt, że na bawełnie satynowej bardzo rzucają się w oczy wszelkie zaciągnięcia i różnego typu uszkodzenia – na przykład posiadacze kotów będą musieli uważać, by ich pupile nie wpadły do sypialni.

Pościel lniana – dla kogo?

Na len powinny postawić osoby mające problem z nadmierną nocną potliwością. Siłą rzeczy, w lecie ten kłopot jeszcze się nasila. Przyobleczenie kołdry w pościel z tego naturalnego materiału: https://www.karo.waw.pl może znacząco go zmniejszyć! Len świetnie wchłania wilgoć oraz szybko schnie, unikniemy więc nieprzyjemnej pobudki z udziałem wilgotnej kołdry. Ceniony jest także ze względu na swoje antyalergiczne właściwości. Pewną wadą lnu jest fakt, że łatwo się gniecie – miłośnicy perfekcyjnie pościelonego łóżka będą musieli liczyć się z koniecznością częstego prasowania. Ponadto, len należy prać delikatnie – w takich kwestiach zawsze najlepiej kierować się zaleceniami producenta.

Każdego kto lubi naturalność i ekologię może zainteresować samodzielnie zrobione łóżko z palet! W innym artykule pisaliśmy o tym jak prosto je wykonać: https://quercus-ogrody.com.pl/jak-zrobic-lozko-z-palet/.

Jedwabna pościel na lato

Jedwab nie bez powodu kojarzy się z luksusem. Dzisiaj na szczęście nie trzeba targować się z zamorskimi kupcami, by komplet pościeli 200×220 z tego materiału znalazł się i w naszej sypialni!

Jedwabna pościel jest idealnym wyborem na cały rok. Doskonała termoregulacja gwarantuje, że w lecie nie będziemy się przegrzewać, ale i nie zmarzniemy podczas srogiej zimy. Jest chłodna w dotyku, gładka i doskonale będzie się prezentować w stylowej sypialni. Kupując jedwabne przyobleczenie kołdry stawiajmy na sprawdzonych, cenionych producentów – by pościel gwarantowała idealny komfort, splot materiału musi być odpowiednio gęsty. Trzeba także pamiętać o tym, że jedwab potrzebuje specjalnego traktowania. Pranie takiej pościeli wymaga specjalnego płynu do jedwabiu oraz niskiej temperatury. Mimo tej małej komplikacji, zdecydowanie warto postawić na takie przyobleczenie kołdry. Już ppo pierwszej nocy nie będziemy mieć co do tego wątpliwości! 

Pościel bambusowa – dla miłośników ekologii

O środowisko należy dbać przez cały rok, a komplet pościeli 200×220 wykonany z bambusowych włókien sprawdzi się latem oraz zimą. Ten materiał poleca się szczególnie alergikom. Bambus aktywnie neutralizuje roztocza, grzyby, bakterie i wszystko, co może zaszkodzić wrażliwym osobom. Niestety, taka pościel długo schnie i bardzo łatwo się gniecie, ale wysokie bezpieczeństwo to zawsze naczelna zaleta.

Na rynku nie brakuje idealnych na lato kompletów na kołdry i poduszki. Każdorazowo należy stawiać na sprawdzonych producentów gwarantujących wysoką jakość. Pamiętajmy również o praniu zgodnie z zaleceniami, aby pościel posłużyła nam zdecydowanie dłużej niż do najbliższej jesieni!

Recommended Articles

1 Comment

  1. Nie wyobrażam sobie zasypiać latem pod ciężką, grubą kołdrą. Okrycie na lato musi być lekkie, przewiewne oraz jak najbardziej cienkie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *