Wady i zalety siatek ogrodzeniowych – poznaj je wszystkie!

ogrodzenia siatką wady i zalety

Decyzja o tym, w jaki sposób ogrodzić swoją posesję, powinna być bardzo dokładnie przemyślana. To przecież właśnie od tego elementu zależy nasz komfort oraz to, jak będzie prezentowała się cała działka. Jednym z najpopularniejszych rodzajów płotów na przykład siatka ogrodzeniowa powlekana lub bez powłoki PCV. Na takie rozwiązanie decyduje się przeważająca większość z nas. Co jednak dzięki temu zyskujemy? Czy takie ogrodzenia siatką mają jakieś wady? Sprawdź wszystkie ich plusy i minusy!

Siatka ogrodzeniowa powlekana – zalety ogrodzenia siatką

W sklepach znajdziemy najczęściej dwa rodzaje siatek ogrodzeniowych. Pierwsza z nich – klasyczna – przyjmuje klasyczną srebrną barwę. Drugi wariant powlekany jest natomiast specjalnym tworzywem PCV. Dzięki temu elementy składowe przyjmują konkretny kolor. Najczęściej jest to zieleń, brąz lub czerń. Oczywiście w większości przypadków wybór pada na tę drugą opcję. Co jednak zyskujemy, decydując się na takie ogrodzenia siatką?

Ogrodzenia siatką – niski koszt

Nie da się ukryć, że siatki ogrodzeniowe to dość tani sposób na wyznaczenie granic swojej posesji. Jedna rolka, w której najczęściej znajdziemy 10 mb, to najczęściej koszt ok. 100-150 zł. Porównując z innymi wariantami płotów, takie rozwiązanie prezentuje się bardzo korzystnie. Oczywiście musimy jeszcze doliczyć do tego chociażby słupki ogrodzeniowe: https://www.siatkopol-sklep.pl/category/slupki-ogrodzeniowe czy inne dodatkowe elementy, jednak i tak jest to wciąż opłacalne rozwiązanie. Nic zatem dziwnego, że taki sposób na ogrodzenie swojej działki czy posesji cieszy się aż tak dużą popularnością. 

Siatka ogrodzeniowa do ogródka – łatwy montaż

Po zakupie siatki ogrodzeniowej – na przykład tutaj: https://www.siatkopol-sklep.pl – oczywiście musimy jeszcze ją jakość zamontować. Właśnie tutaj ujawnia się kolejna zaleta takiego rozwiązania. Rozłożenie tego typu ogrodzenia jest bowiem niezwykle proste. Nie musimy zatem wynajmować specjalnej ekipy – spokojnie poradzimy sobie z tym samodzielnie. Wystarczy bowiem wkopać słupki w ziemię, zabetonować je (jeśli zależy nam na wytrzymałości) oraz rozłożyć między nimi siatkę, przyczepiając ją specjalnymi haczykami. Montaż jest zatem dziecinnie prosty – chwila pracy i siatka ogrodzeniowa na działkę zamontowana!

Wytrzymałość i elastyczność

Ze względu na materiał wykonania, siatki ogrodzeniowe są także niezwykle wytrzymałe. Spokojnie posłużą nam przynajmniej kilka (jak nie kilkanaście) lat. Ciężko je bowiem zniszczyć czy sprawić, że te stracą swój kształt. Mimo to, takie ogrodzenie jest także niezwykle elastyczne. Możemy zatem ogrodzić nim niemalże każdą przestrzeń, bez jakichkolwiek obaw. 

Siatka ogrodzeniowa na działkę – czy ma jakieś wady?

Jak wiadomo, nikt nie wpadł jeszcze na pomysł płotu idealnego. Każde rozwiązanie ma przecież swoje wady i zalety. Tak samo jest oczywiście z siatkami ogrodzeniowymi. Zanim zdecydujemy się na ich zakup, warto poznać kilka minusów takiego wariantu. 

Ogrodzenia siatką – klasyczny wygląd

Siatki ogrodzeniowe niestety nie sprawdzą się w przypadku osób, którym zależy na ciekawie wyglądającym podwórku. Taki wariant nie dodaje bowiem walorów estetycznych, ale też ich nie ujmuje. Można zatem uznać to za klasyczne i niezwykle funkcjonalne rozwiązanie, jednak bez dodatkowego efektu wow

Brak prywatności

Omawiane przez nas ogrodzenie ma jeszcze jedną dość wyraźną wadę. Niestety decydując się na nie, z pewnością nie możemy liczyć na odpowiednią dawkę prywatności. Siatka ogrodzeniowa do ogródka nie zakrywa naszej posesji, a jedynie ją ogradza. Wzrok sąsiadów czy przechodniów jest zatem nieunikniony. Możemy jednak temu na różne sposoby zaradzić. W większości przypadków wystarczy wzdłuż ogrodzenia posadzić krzewy ozdobne, np. szybko rosnące tuje i problem z głowy!

Ogradzasz posesję siatką? Nie popełnij tych błędów o których piszemy w osobnym artykule: https://quercus-ogrody.com.pl/ogrodzenie-z-siatki-bledy-ktorych-warto-unikac/.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *