Kosiarka elektryczna – dlaczego warto ją wybrać i dla kogo będzie najlepsza

kosiarki elektryczne do trawy czy warto

Zadbane posesje, dobrze utrzymany teren wokół domu i podwórko – tego typu obrazki przyjemnie ogląda się każdemu. Największą satysfakcję dają oczywiście wówczas, kiedy są rzeczywistością wokół własnego domu. Sporą rolę w takim pozytywnym wizerunku przestrzeni odgrywa stan ogrodu, a w nim poziom zadbania trawnika – przyda się kosiarka elektryczna do małego ogrodu a do dużego nawet kosiarka-traktorek. Jeśli przed domem rozpościera się gęsty, soczyście zielony, a do tego starannie przystrzyżony “dywan”, od razu cała posesja nabiera blasku. Do utrzymania odpowiedniego stanu trawy potrzebna jest jednak jeszcze sprawna i dobrze dobrana kosiarka. Wybieramy spośród trzech głównych rodzajów – kosiarek spalinowych, akumulatorowych oraz elektrycznych. Dziś zajmiemy się przybliżeniem możliwości tego ostatniego urządzenia. Przeczytaj i sprawdź, czy taka kosiarki elektryczne do trawy są dla Ciebie!

Źródło zasilania kosiarki – co wyróżnia elektryczne urządzenia?

Zatrzymując się przy zaprezentowanym na wstępie rozróżnieniu, od razu możemy zrozumieć, jakie są podstawowe różnice pomiędzy dostępnymi na rynku kosiarkami – wiele modeli znajdziesz na przykład w sklepie Powermat: https://sklep.powermat.pl/category/pl/dom-i-ogrod-kosiarki! Te spalinowe są wyposażone w silnik, w którym niezbędne będzie paliwo. Niektóre posiadają własny napęd. Akumulatorowe charakteryzują baterie zasilane prądem – akumulatory mogą mieć różną wytrzymałość i moc. Z kolei kosiarki elektryczne do trawy to urządzenia zasilane bezpośrednio z gniazda sieciowego. Ich wtyczka musi być do niego podłączona, dlatego do koszenia trawy takim sprzętem zazwyczaj potrzebny jest przedłużacz.

Najważniejsze zalety jakie mają kosiarki elektryczne do trawy

Już tylko w czasie pobieżnego przeglądania ofert dotyczących sprzedaży kosiarek elektrycznych dostrzeżemy jej pierwszy atut. Jest nim atrakcyjna cena za – kosiarka elektryczna do małego ogrodu nie kosztuje dużo, co możemy sprawdzić na przykładzie oferty Powermat: https://sklep.powermat.pl. W zdecydowanej większości przypadków kosiarki elektryczne są bowiem tańsze zarówno od urządzeń akumulatorowych, jak i – przede wszystkim – kosiarek spalinowych. Te oszczędności nie skończą się zresztą w dniu zakupu. Mała kosiarka elektryczna do trawy będzie bowiem również tańsza w eksploatacji: nawet rosnące ceny prądu wciąż nie dorównują obowiązującym w Polsce cenom benzyny i innych paliw.

Kosiarki elektryczne cechuje również stosunkowo niewielka waga. Z pewnością są lżejsze od przywoływanych konkurentek. Nieco cięższe będą kosiarki elektryczne do trawy z napędem, ale te bez niego, pozbawione przekładni kątowej, to lekkie i poręczne urządzenia. Plusem posiadania tego typu sprzętu jest również cichsza praca, elektryczne kosiarki generują bowiem zdecydowanie mniej hałasu niż spalinowe.

W kierunku urządzeń zasilanych prądem powinni spoglądać również miłośnicy ekologii. Mała kosiarka elektryczna do trawy tego typu nie wytwarzają bowiem szkodliwych dla środowiska spalin. Ich atutem jest również fakt, że nigdy nie zapomnimy o wlaniu paliwa czy naładowaniu akumulatora – po podłączeniu do prądu sprzęt zawsze będzie działać.

Kiedy warto wybrać kosiarkę elektryczną?

Kosiarki elektryczne do trawy najlepiej nadają się do stosunkowo niedużych trawników położonych blisko domu. Wówczas rozłożenie przedłużacza nie jest problemem, a niski poziom hałasu nie będzie przeszkadzać domownikom ani sąsiadom. W przypadku niewielkich trawników problemem nie będzie też zazwyczaj szczególnie wysoka czy twarda trawa bądź chwasty, z którymi lepiej radzą sobie kosiarki spalinowe. Dla odmiany przed domem docenia się niską wagę i lekkość prowadzenia sprzętu elektrycznego. Dzięki temu koszenie trawnika będzie relaksem i przyjemnością, a nie ciężką pracą, której staramy się unikać. W dodatku z obsługą tego typu kosiarka elektryczna do małego ogrodu poradzi sobie wszyscy domownicy, nawet ci o mniejszej sile czy drobniejszej budowie.

Skoro już jesteśmy przy sprzęcie – czy warto zainwestować w glebogryzarkę? Zastanawiamy się nad tym w innym artykule – zobacz: https://quercus-ogrody.com.pl/pielegnacja-ogrodu-czy-warto-kupic-glebogryzarke/.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *